AspieBlog

"Az Asperger-szindróma (Asperger syndrome, gyakori rövidítése AS) neurobiológiai pervazív fejlődési zavar; az autizmus egy enyhébb formája. A klasszikus autizmustól (Kanner-szindróma) az különbözteti meg, hogy míg az autistáknál „már hároméves kor előtt késés figyelhető meg a szociális interakcióban, a nyelvi képességekben, a szimbolikus és imaginatív játékban” (DSM-IV definíció), addig az Asperger-szindrómánál ez nem jelentkezik; ezenkívül az Asperger-szindrómára – az autizmussal ellentétben – jellemző a normális ütemű nyelvi fejlődés, valamint az átlagos vagy annál magasabb intelligenciaszint. Mindezek miatt felismerése is nehezebb, egyes becslések szerint az esetek 30-50%-át nem diagnosztizálták. Számos Asperger-szindrómás magától is képes felismerni azokat a dolgokat, amiben eltér a többi embertől, megtanulja leküzdeni hátrányait és képes beilleszkedni a társadalomba akár anélkül is, hogy tudná magáról, hogy Asperger-szindrómás." Ez a száraz leírás a Wikipédiáról származik. A blog szerzői megpróbálják személyes, részletes infókkal megtölteni :-)

Kényszernemecsek

2007.10.09. 16:55 | semota | Szólj hozzá!

Címkék: énblog depresszió gyerekek iskola nemecsek kamaszkor gimnázium világunk aspie awareness aspie életérzés

"A nagyobb gond az, hogy a tanárok sem tudtak mit kezdeni a dologgal, sem pedig értelmes dolgot mondani azzal kapcsolatosan, hogy 1) mi a baj velem 2) mit tehetnék, hogy egy kicsit jobban érezzem magam a bőrömben. (Nem is beszélve arról, hogy az iskolapszichológus konkrétan nem tudott mit kezdeni velem, és kedvesen megkért, hogy inkább járjak valaki máshoz.)"

Semota többé-kevésbé releváns visszaemlékezése aspie-sága legszebb napjaira, vagyis a hányattatásaira a KÖZÉPISKOLÁBAN.

Kényszernemecsek @ LiveWithIt

A bejegyzés trackback címe:

https://aspie.blog.hu/api/trackback/id/tr98191389

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása